Pomoc:O Ozopedii

Z Ozopedia - internetowa Encyklopedia miasta i gminy Ozorków
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czym jest Ozopedia?

Ozopedia, czyli internetowa Encyklopedia miasta i gminy Ozorków, to przedsięwzięcie polegające na tworzeniu i utrzymaniu profesjonalnego, otwartego serwisu encyklopedycznego, prezentującego w uporządkowany i nowoczesny sposób wiedzę związaną z Ozorkowem. Zasób Ozopedii jest ogólnodostępny i darmowy. Poszczególne hasła (złożone nie tylko z opisu, ale też zdjęć czy filmów) mogą być również traktowane jako samodzielne opracowania do wykorzystania. Adresatami są mieszkańcy miasta i gminy Ozorków, uczniowie, studenci, pasjonaci historii, a także użytkownicy internetu, czytelnicy, instytucje i podmioty współpracujące. Nad poprawnością i rzetelnością danych czuwa zespół redakcyjny, który obok bieżącej redakcji tworzy nowe hasła oraz pozyskuje autorów do współpracy przy ich tworzeniu (przy poszanowaniu praw autorskich).

Zakładane cele oraz rezultaty

Stworzenie stabilnego, ciekawego i wiarygodnego źródła informacji na temat Ozorkowa i jego historii, a także upowszechnienie i promocja wiedzy dotyczącej historii lokalnej to cele podstawowe, ale nie jedyne. Dzięki wiedzy pogłębia się poczucie tożsamości lokalnej. Sprzyja to budowaniu wspólnoty i podnoszeniu świadomości historycznej mieszkańców Ozorkowa i okolic. Współtworzenie Encyklopedii miasta i gminy Ozorków wpływa pozytywnie na integrację całego środowiska lokalnego.

Celem jest również dostosowanie sposobu przekazywania wiedzy do aktualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników, docieranie z wiedzą w miejsca, gdzie „przebywają ludzie” (Internet, Facebook itp.).

Ozopedia zwiększa szansę zaistnienia w mediach i promocji naszej "małej ojczyzny" nie tylko w kraju, ale i na całym świecie.

Patronat

Honorowy patronat nad Ozopedią sprawują: Burmistrz Ozorkowa, Pan Jacek Socha i Wójt Gminy Ozorków, Pan Tomasz Komorowski.

Informacje prawne

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Wszystkie hasła znajdujące się w Encyklopedii miasta i gminy Ozorków mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.

Pamiętaj, że:

Encyklopedia miasta i gminy Ozorków nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.

Dokładamy wszelkich starań, żeby hasła znajdujące się w zasobach Ozopedii były rzetelne, wiarygodne, prawdziwe i wyczerpujące, jednak formuła serwisu sprawia, że może pojawić się hasło niespełniające tych wymogów. Jeśli zauważysz taką informację – poinformuj o tym redakcję.

Encyklopedia Miasta i gminy Ozorków nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.

Kontakt

Redakcja Ozopedii mieści się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie.

Adres:
95-035 Ozorków, ul. Listopadowa 6b
tel. 42 710-31-17 - osoba do kontaktu: Danuta Trzcińska
e-mail: mbp.ozorkow@wp.pl

Przy tworzeniu strony korzystano z: Internetowej Encyklopedii Szczecina