Zmiany

Skocz do: nawigacja, szukaj

Przedszkole Miejskie Nr 1

Dodane 27 bajtów, 14:13, 24 kwi 2017
Dodanie linku wewnętrznego
*1957/1958 - Udział w konkursach organizowanych przez Kuratorium Okręgu Szkolnego w Łodzi, w których dzieci zdobywały czołowe miejsca, spowodował, że przedszkole wzbogaciło się o nowy sprzęt gospodarczy, maszynę do ścinania trawy, lodówkę oraz sprzęt ogrodniczy dla dzieci.
*Rok szkolny 1960/1961 - Z Kuratorium Okręgu Szkolnego w Łodzi przedszkole otrzymało pianino, a dzieci rozpoczęły pierwsze zajęcia z rytmiki. Odbywały się one przy dużym wsparciu Komitetu Rodzicielskiego.
*Rok szkolny 1966/1967 - Przedszkole posiada 3 oddziały, w których przebywa 105 dzieci. Personel placówki stanowi 5 nauczycieli i 8 osób obsługi technicznej. W tym roku następuje zmiana na stanowisku kierownika placówki. Na emeryturę odchodzi kierowniczka [[Micielska Władysława|Władysława Micielska]]. Nową kierowniczką zostaje Alina Łuczak.
*Rok 1967 - Po wizytacji placówki przez wizytatorów z Kuratorium Okręgu Szkolnego w Łodzi zwiększa się liczba oddziałów do czterech, co w konsekwencji powoduje zwiększenie liczby dzieci do 135, a personelu do 17 osób. Przedszkole w dalszym ciągu jest siedzibą Powiatowego Ośrodka Metodycznego. W kwietniu 1967 r. przedszkole przechodzi generalny remont. Zlikwidowano piece kaflowe, założono centralne ogrzewanie, otynkowano budynek, przełożono dachówkę i wymalowano salę zajęć. Wykonawcą robót było Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo–Budowlane w Ozorkowie.
*20.03.1972 r. - Przedszkole odwiedzili pracownicy gazety „Ziemia Łęczycka” – redaktor Gizela Kerste i fotoreporter M. Galewski. Efektem tych odwiedzin był artykuł w gazecie – „Wyganiają zimę, szukają wiosny”.